Bh. plivačica Lana Pudar osvojila šesto mjesto na Svjetskom prvenstvu

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar je na današnjoj finalnoj utrci u disciplini 200 metara delfin zauzela šesto mjesto.

Pudar je utrku je isplivala u vremenu 2:07,85 (Fena)

22 Jun 2022

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar je na današnjoj finalnoj utrci u disciplini 200 metara delfin zauzela šesto mjesto, javljaju bh. mediji.

Pudar je utrku je isplivala u vremenu 2:07,85.

Pudar bilježi nastupe na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Budimpešti.

Pudar na Svjetskom prvenstvu učestvuje u tri discipline.

Mostarka Pudar koja ima 16 godina je inače bila druga najmlađa učesnica finala nakon Summer McIntosh iz Kanade koja ima samo 15 godina.

Već zabilježila značajan nastup

U finalnoj utrci još su nastupali Helena Bach iz Danske, Yufei Zhang iz Kine, Regan Smith iz Sjedinjenih Američkih Država, njena sunarodnjakinja Hali Flickinger, Elizabeth Dekkers iz Australije te Boglarka Kapas iz Mađarske.

Lana Pudar je već ostvarila zapažen nastup na ovom Svjetskom prvenstvu budući da je osvojila sjajno osmo mjesto u disciplini 100 metara delfin.

U Mađarskoj će još nastupati na utrkama u disciplini 50 metara delfin.IZVOR: AGENCIJE