Lana Pudar osvojila novu medalju za Bosnu i Hercegovinu! – Jovan Lekić osvojio bronzu na EP-u za juniore

Lana Pudar osvojila novu medalju za Bosnu i Hercegovinu!

Foto: Arhiv Nakon što je osvojila srebro u disciplini 100 metara delfina, sjajna Lana Pudar osvojila je titulu viceprvakinje Evrope i u disciplini 50 metara delfin!

U finalu Evropskog prvenstva za juniore u Rimu pobjedu je ostvarila Ruskinja Daria Klepikova (vrijeme 26,16), a bh. plivačica je završila na drugom mjestu (26,29).

Bronza u disciplini 50 metara delfin je pripala Belgijanki Roos Vanotterdijk.

Novi podvig naše Lane Pudar svakako će predstavljati dodatni vjetar u leđa pred nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju, prenosi SCsport.

(Vijesti.ba)

Jovan Lekić osvojio bronzu na EP-u za juniore

Foto: Screenshot Mladi bosanskohercegovački plivač Jovan Lekić osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za juniore u Rimu, u disciplini 200 metara slobodnim stilom.

Lekić je utrku završio u vremenu 1:48.46, a ispred njega su bili Rumun David Popovici, koji je dionicu isplivao u vremenu 1:45.95, te  Poljak Mateusz Chowaniec, koji je ostvario vrijeme 1:47.78.

Bila je to treća medalja za BiH sa EP-a u Rimu, nakon što je prethodno Lana Pudar osvojila srebrene medalje u disciplinama 50 i 200 metara delfin.

Pudar će sutra imati priliku osvojiti novu medalju u finalu discipline 100 metara delfin koji počinje u 18 sati.