EDIN DžEKO S DVA POGOTKA DONIO POBJEDU CITYJU

Džeko s dva pogotka donio pobjedu Cityju

imageEdin Džeko

....................................................

Manchester City slavio je na gostovanju kod West Bromwich Albiona rezultatim 2:1 zahvaljujući golovima bh. reprezentativca Edina Džeke.

City je gubio do 80. minute, ali je bh. reprezentativac Edin Džeko postigao izjednačujući pogodak samo dvije minuta nakon ulaska u igru. Pobjednički pogodak Džeko je postigao u sudijskoj nadoknadi. No, vratimo se na utakmicu, piše Klix.

Prvi dio susreta na stadionu The Hawthornes pripao je Građanima. U prilici su se našli Nasri, Balotelli, Tevez, Aguero, ali se ipak na pauzu otišlo rezultatom 0:0.

Slična sutuacija i u nastavku susreta. Nogometaši Cityja su napadali, ali bez konkretne realizacije. U 67. minuti domaćini dolaze u vodstvo pogotkom Shanea Longa.

Bh. reprezentativac Edin Džeko u igru ulazi u 78. minuti i samo dvije minute kasnije spašava svoju ekipu od poraza. Džeko na asisstenciju Teveza sjajno zabija glavom. Bh. reprezentativac je pred sami kraj susreta na asistenciju Teveza donio pobjedu Cityju.

Cityjev gradski rival Manchster United slavio savladavši Stoke City s uvjerljivih 4:2.

Stoke je utakmici na Old Traffordu poveo u 11. minuti autogolom Waynea Rooneyja. Samo 16 minuta kasnije Rooney je ispravio pogrešku i izjednačio na 1:1.

Nakon izjednačujućeg gola, nogometaši Uniteda su krenuli ofanzivno. Rooney je opet imao odličnu priliku u 36. minuti, pucao je glavom, ali je odbrana Stokea blokirala udarac. Nakon njega šansu za pogodak su imali Scholes i Welbeck, koji pogađa prečku.

Pred kraj prvog poluvremena vodstvo domaćih povećava Robin van Persie. S rezultatom 2:1 otišlo se na pauzu.

Na samom početku drugog dijela susreta, Welbeck na asistenciju Rooneyja zabija za visokih 3:1. Michael Kightly uspijeva smanjiti rezultat u 59. minuti, no samo šest minuta kasnije Rooney još jednom posprema loptu u Begovićevu mrežu.